Konferencja "Na ratunek całą dobę, Interwencja Kryzysowa w Myślenicach - Nadzieja, Pomoc, Zmiana"

konferencja

9 marca 2023 r w Zespole Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach odbyła się konferencja "Na ratunek całą dobę, Interwencja Kryzysowa w Myślenicach - Nadzieja, Pomoc, Zmiana", organizowana przez nasz – myślenicki OIKiP.

Wśród licznie przybyłych gości i przedstawicieli instytucji nie zabrakło osób z całej Polski, które na co dzień związane są z szeroko rozumianą działalnością społeczną. Wydarzenie było transmitowane na żywo online.

Starosta myślenicki Józef Tomal otwierając konferencję podkreślił jak ważna jest działalność Myślenickiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w obecnych, trudnych czasach. Podczas konferencji Dyrektor OIKiP wręczyła „Anioły Interwencji” oraz „Skrzydła Nadziei 2023” dla osób oraz instytucji  za szczególny wkład w krzewienie idei Interwencji Kryzysowej.

Ważnym momentem podczas wydarzenia był wykład  prof. dr hab. Anny Błasiak pt. „Interwencja kryzysowa w czasie zamętu” poprzedzony refleksją Rektora Akademii Ignatianum ks. prof. dr hab. Tomasz Homy. Warto podkreślić, że patronat nad konferencją objął właśnie Rektor Akademii Ignatianum, ale także Marszałek Województwa Małopolskiego, Związek Powiatów Polskich i Starosta Myślenicki. 

 Podczas konferencji prezentowane były  dobre praktyki, w które wprowadziła zebranych dyrektor OIKiP Sylwia Michalec-Jękot krótkim wystąpieniem pt: „Nadzieja w czasie zamętu” Uczestnicy konferencji zapoznali się z pracą Polsko Ukraińskiej Fundacji „Zustricz”, UNHCR, oraz pracy Stowarzyszenia ARID. Podsumowaniem spotkania był Panel Dyskusyjny pt;  „Perspektywy rozwoju Interwencji Kryzysowej w czasie zamętu” moderowany przez dr Katarzynę Wojtanowicz.

W piątek uczestniczy konferencji spotkali się zdalnie biorąc udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów zaangażowanych w rozwój interwencji kryzysowej.

Dziękujemy uczniom oraz nauczycielom klas gastronomicznych za perfekcyjne przygotowanie cateringu, obsługę zaproszonych gości, oraz klasom mundurowym i ich opiekunom, za pomoc w organizacji i zabezpieczenie wydarzenia. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Dyrektora Bogusława Lichonia za możliwość organizacji tego wydarzenia na terenie placówki. Jesteśmy pod wrażeniem jak wiele osób poświęciło czas i zaszczyciło nas swoją obecnością. Serdecznie Państwu dziękujemy.

 

Otwarcie Konferencji Starosta Myślenicki

Sala konferencyjna

Skrzydła Nadziei T.Sus

Skrzydła Nadziei Straż

Skrzydła Nadziei Województwo Małopolskie

Skrzydła Nadziei

Skrzydła Nadziei Policja

Anioł Interwencji PCPR

Anioł Interwencji

Anioł Interwencji

Anioł Interwencji

Anioł interwencji CUS

Anioł Interwencji Zespół Orzekania

Anioł Interwencji

Recital muzyczny

Anioł Interwencji

konferencja

konferencja Zustricz UNHCR

Zustricz

Panel Dyskusyjny

Panel Dyskusyjny

Panel Dyskusyjny

konferencja

konferencja

catering

ul. Kazimierza Wielkiego 5, 32-400 Myślenice