Działania Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach w okresie 1 styczeń 2023- 30 czerwiec 2023

logo

Działający od października 2005 Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w roku 2023 kontynuuje swoją działalność. Działalność ta wiąże się ze zmienioną sytuacją społeczną wynikającą z COVID-19 i z wojną w Ukrainie. Jednak, co warto podkreślić oferta ta przyczyniła się do budowania świadomości interwencyjnej mieszkańców i służb pomocowych naszego powiatu.

W styczniu 2020 roku OIKiP pozyskał środki na realizację kolejnego projektu pt. „Na ratunek całą dobę- Interwencja Kryzysowa w Myślenicach - nadzieja, pomoc, zmiana”, który umożliwił kontynuacje całodobowej działalności jednostki do 31 października 2023 r.

W okresie od 1 stycznia do 30 czerwca Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach przyjął 337 nowych klientów i przeprowadził: 1444 interwencje osobiste, 1257 interwencje za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.

Dzisiaj w nocy znowu byliśmy potrzebni! Tym razem kolizja drogowa i poszkodowane osoby - kryzys..... Dziękujemy Szpitalowi Myślenickiemu i Policji za współpracę. Jesteśmy potrzebni! Dziękujemy wszystkim tworzącym OIKiP w Myślenicach za zaangażowanie!. Jak zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu 24/h. Zapraszamy do kontaktu.

ul. Kazimierza Wielkiego 5, 32-400 Myślenice