O interwencji kryzysowej podczas XIV OGÓLNOPOLSKIEGO SPOTKANIA STUDENTÓW NIEPEŁNOSPRAWNYCH KRAKÓW, 7-10 LIPCA 2017 r. "Samorozwój bez ograniczeń".

i

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie po raz czternasty zorganizowało Ogólnopolskie Spotkanie Studentów Niepełnosprawnych (7-10 lipca 2017). Tematem  przewodnim wydarzenia było hasło Samorozwój bez ograniczeń. Jak możemy przeczytać na stronie: „Celem Spotkania jest pokazanie możliwości, jakie stoją przed każdym z nas – niezależnie od stopnia niepełnosprawności jak z tych możliwości w pełni korzystać. Będzie to także źródło inspiracji i chęci do działania poprzez rozmowy z osobami, którym w życiu ‘sporo wyszło’ ”.

Na zaproszenie Joanny Szpak, referenta ds. Osób Niepełnosprawnych i pracownika działu promocji BON AGH, w poniedziałek 10-ego lipca referat wygłosił Daniel Zawodnik, interwent Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach. Temat brzmiał: „Realizm sposobem na przełamywanie barier”. Inspirujący, krótki speech miał zachęcić słuchaczy do odnajdywania swoich talentów i szlifowania ich aż do doskonałości, po to, by móc dzięki nim z powodzeniem służyć drugiemu człowiekowi, oraz by odnaleźć się na rynku pracy i szczęśliwie żyć.

Prelegent podzielił się swoim doświadczeniem sukcesu osobistego (założenia rodziny)i zawodowego (przeszło dwuletnia praca w OIKiP w Myślenicach). Daniel Zawodnik zaznaczył, że zatrudnienie go na stałe w Ośrodku było możliwe dzięki przychylności Dyrektora placówki, pani Sylwii Michalec-Jękot, przy czym umowę etatową poprzedziły praktyki studenckie, staż z Fundacji Instytutu Rozwoju Regionalnego, kilkumiesięczny wolontariatowi oraz staż z Powiatowego Urzędu Pracy w Myślenicach. Nawoływał do przyjęcia aktywnej postawy cierpliwości poszukiwania możliwości, odnajdywania swego powołania i nadawania życiu sensu pomimo posiadanej niepełnosprawności.

Ponadto wystąpili Sylwester Malina, inżynier i rekruter z firmy Fideltronic („Aspiracje młodych pracowników vs. rzeczywistość pracodawców”), Marek Plura, polityk i deputowany do Parlamentu Europejskiego („Rozwój bez barier”, nagranie skierowane do uczestników XIV OSSN), Bartłomiej Mróz, Para-Badminton Polska („Bądź aktywny z parabadmintonem” odtworzona prezentacja promująca tę wyjątkową dyscyplinę sportu), oraz Ariel Fecyk ze Stowarzyszenia Twoje Możliwości („Studiuj samodzielnie – doświadczenia projektu asysty osobistej dla studentów z niepełnosprawnościami”) oraz Mateusz Kargul z Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodnicza im. Wincentego Pola w Lublinie („Fizjoterapia bez ograniczeń”). Polecamy kolejne edycje Ogólnopolskich Spotkań Studentów Niepełnosprawnych oraz gratulujemy prężnie działającej organizacji Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Akademii Górniczo-Hutniczej zorganizowania wydarzenia.

samororozwój bez ograniczeń

ul. Kazimierza Wielkiego 5, 32-400 Myślenice